Виховна робота

Система виховної роботи з учнями реалізується в процесі навчання та виховання, як у навчальний, так і в позаурочний час.

Зміст національного виховання училища полягає в тріаді: громадянин – патріот – гуманіст.


Протягом останніх п’яти років в училищі ведеться цілеспрямована систематична робота з національно-патріотичного виховання.


Козацький ліцей.
 
        Козацький ліцей ім. Б.Хмельницького працює згідно з Положенням, де визначено основні напрямки діяльності, умови і порядок прийому, права і обов’язки учасників об’єднання, обов’язки козацької старшини, організаційна структура та атрибути об’єднання. Кодекс козацької честі, Кодекс козацької звитяги та Козацькі Заповіді є основою патріотичного виховання, національної свідомості та активної громадянської позиції у вихованні юнацтва навчального закладу.
       Козацький рух є головним напрямком учнівського самоврядування в навчальному закладі, і налічує в 2011-2012 навчальному році 300 козаків в тому числі 19 педагогічних працівників.
     Починаючи з 2007 року Козацький ліцей ім. Б.Хмельницького працює за планом спільної роботи разом з Херсонським кошем Українського Козацтва, який визначає виховні заходи на протязі кожного календарного року.

На території державного навчального закладу «Вище професійне училище № 2 м. Херсона» урочисто відкрили пам’ятник Богдану Хмельницькому.

Соціально-психологічна служба.

В училищі працює соціально-психологічна служба , яка сприяє гуманізації відносин між учнями, вчителями, батьками. Зберігає та зміцнює психічне, соціальне, фізичне та моральне здоров'я підростаючого покоління.

Служба здійснює:

- психологічний супровід учнів, педагогічних працівників, батьків, а саме вивчає особистості учнів, консультує, корегує, захищає, допомагає у кризових життєвих обставинах на протязі усього навчального періоду;

- соціальний супровід, полягає в забезпеченні процесу соціалізації учнів у навчально-виховній діяльності, захисту їхнього соціального і духовного здоров'я, сприянню педагогічно доцільному і безконфліктному входженню молодої людини у світ дорослих, налагоджуванню взаємодії учнів з відповідними службами і установами.


«Часи козацькі – Січі запоріжські»

1 травня 2012 року з нагоди відзначення 303 – ї річниці заснування Кам’янської Січі, в селі Республіканець, Бериславського району, Херсонської області пройшли масові заходи «Часи козацькі – Січі запоріжські». П’ятий рік поспіль юні козаки козацького ліцею ім. Б. Хмельницького, який живе і діє на базі ДНЗ «ВПУ №2 м. Херсона» приймають участь в урочистостях, які традиційно проходять щороку в цьому багатому історичними цінностями, легендарному козацькому краю. На чолі козацького загону – отаман Олександр Федорович Супрун (директор ДНЗ»ВПУ №2 м. Херсона»).

 Колоритний виступ козацького хору завжди є одним із кращих в концертній програмі на Кам’янській Січі.«Ми приходимо в світ для любові»

 

Так ми назвали свою програму, прийнявши участь в традиційному обласному конкурсі художньої самодіяльності серед учнівської молоді «Надія, молодість, майбутнє» та серед педагогічних працівників «На крилах творчості». До уваги глядачів та журі конкурсу програма, в якій взяли участь діти і дорослі , а об’єднало їх виступ найсвітліше , найсвятіше і найпрекрасніше почуття – любов. «Безперечно, любов це сонце людських почуттів, вона чудодійно змінює світ в наших очах, виявляє у нас все найкраще, розкриває красу людської душі, стає джерелом творчого натхнення багатьох поколінь.)

 

       Доторкнувшись своїми серцями цього дива, що змінює світ, ми у ньому стаємо кращими, добрішими, благороднішими. До цієї одвічної теми зверталися художники, композитори, скульптори, філософи, поети.

 

       І сьогодні ми поговоримо про любов у різних їх правах – це любов до Батьківщини, до рідного краю де народився і виріс. Любов до батьків – найдорожчих, найрідніших людей на землі, материнська любов, любов до коханих, до справи, до своєї професії і нарешті до цього безмежного, красивого, чарівного світу, що нас оточує!» - так розпочали програму ведучі: Оксеніч Юрій та Куприч Марія.


Навчально-виховна робота в гуртках художньої творчості є ефективним засобом духовного, морального виховання молоді. Стало доброю традицією брати участь в щорічному обласному огляді художньої самодіяльності серед учнівської молоді «Надія. Молодість. Майбутнє» та серед педагогічних працівників ПТНЗ «Сузір’я талантів». Впродовж багатьох років у конкурсах художньої самодіяльності училище займає призові місця, представляючи майже всі жанри:

-          вокальний;

-          хоровий;

-          хореографічний;

-          театральний;

-          фольклорний;

-          художнє читання та ін.


 

В училищі діють такі клуби, гуртки та секції:

 

-          козацький християнський військово-патріотичний клуб «Запороги»;

-          фольклорно-етнографічний клуб «Берегиня»;

-          музей історії училища «Пам'ять»;

-         театральний гурток «Пошук»

-          вокально-хоровий гурт «Смерічка»;

-          спортивний клуб «Атлант».

 

спортивні секції:

-          футболу;

-          волейболу;

-          баскетболу;

-          рукопашного козацького єдиноборства.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

  Директор ДНЗ

   «ВПУ № 2 м. Херсона»

    ________ О.Ф. Супрун

 

Г Р А Ф І К

роботи спортивних секцій, гуртків

 

№ з/п

Назва гуртка

Керівник

Місце проведення

Дні і години

  1. 1.

 

БАСКЕТБОЛ

 

Білик Ю.Ю.

Спортивний зал

Вівторок

Четвер

17.00 – 19.00

 

  1. 2.

 

ВОЛЕЙБОЛ

 

Коротков В.М.

Спортивний зал

Вівторок

Четвер

14.00 – 17.00

 

  1. 3.

 

ФУТБОЛ

 

Білик Ю.Ю.

Спортивний зал

Понеділок

Середа

19.00 – 21.00

 

  1. 4.

Театральний

гурток

Нікулін А.П.

Гуртожиток

Понеділок

Середа

Четвер

15.30-17.30

15.30-17.30

15.30-17.30

  1. 5.

Агітбригада

Нікулін А.П.

Гуртожиток

Вівторок

П’ятниця

15.00-18.00

15.00-18.00

  1. 6.

ВОКАЛ

Калініченко М.Г.

Музична студія

Понеділок

Середа

П’ятниця

14.00 – 18.00

14.00 – 18.00

14.00 – 18.00

  1. 7.

ХОР

Калініченко М.Г.

Актова зала

Вівторок

Четвер

14.30 – 19.30

14.30 – 19.30


                                                                                        Заступник директора з ВР   О.І. Суворова      ДНЗ "Вище професiйне училище № 2 м. Херсона"


Дизайн сайта: kvirtu [ @ ] ukr.net