Майстер – клас

         06 жовтня 2021 р. на базі лабораторії «Будівельних матеріалів» викладач професійно – теоретичної підготовки Чорна С.М. для учнів ІІ курсу , які навчаються за професією штукатур , лицювальник - плиточник , маляр провела майстер – клас за темою «Цікаві факти про керамічну плитку».

         Керамічна плитка – матеріал із багатовіковою історією. Почалася вона ще в II тисячолітті до нашої ери, тому нітрохи не дивно, що з тих часів і дотепер технологія виготовлення, дизайн і багато інших характеристик кахлю неодноразово змінювалися. У зв’язку з цим з’явилося чимало цікавих фактів про плитку. Керамічну плитку, як і цеглу, здавна створювали із глини, обпалюючи на сонці. Раніше плитка створювалась винятково вручну. Нині цей процес абсолютно автоматизований, а фрагменти кахлю ручної роботи – величезна рідкість. Плитка – універсальний будівельний матеріал. Все завдяки високій екологічності та стійкості до фізичних і механічних впливів. Кахель активно використовують для облицювання абсолютно різних типів поверхонь – фасадів, басейнів, стін, стелі та підлоги житлових приміщень, камінів, печей тощо Керамічна плитка складається з матеріалів природного походження: мармуру, глини, сланцю, кварциту, граніту та вапняку. Технологія виготовлення кахлю передбачає обпалювання різних речовин у спеціальних печах. Температура всередині таких камер, залежно від типу, може знаходитися у діапазоні 1100–4200 °C.

         Кахель є значно міцнішим за асфальтні чи залізобетонні покриття. Термін «кераміка» походить від давньогрецького слова «спалити». Для того, щоб верхній шар глазурованої плитки мав яскраві та насичені відтінки, в процесі її виготовлення до спершу безколірної суміші речовин додають певні оксиди та солі металів.

         Керамічна плитка – не просто якісний матеріал із хорошими експлуатаційними характеристиками, а ще й справжній символ домашнього затишку з багатою історією та унікальною технологією виготовлення. Обрати його для оздоблення стін чи підлоги в оселі означає забезпечити дім надійним захистом від холоду, вологи чи інших небажаних факторів.

         Під час проведення майстер – класу Світлана ЧОРНА продемонструвала здобувачам освіти зразки кахелю, розповіла про призначення плиткового покриття, про вибір матеріалів ТМ «Ceresit» для підготовки та кріплення плитки.

         На завершення майстер – класу Світлана ЧОРНА запросила слухачів на навчальний курс до регіонального навчально – практичного будівельного центру «Ceresit « для закріплення знань та отримання практичних навичок щодо застосування матеріалів ТМ «Ceresit».

1

1

1

1