Пам'ять… Це не просто частина історії. Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам'ять наших дідів, батьків і старших братів, пам'ять вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам'ять тих, хто поліг смертю хоробрих, пам'ять всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна ... Війна… Під час окупації Херсона нацистами, в місті активно діяла молодіжна група , відома як "Хлопчики з Карантинного острова". До її складу входило 12 осіб. Групу очолювали брати Андрій і Анатолій Запорожчуки, Леонід та Петро Чернявські.

Юні патріоти виводили з ладу лінії зв'язку, викрадали у німецьких солдатів і офіцерів зброю, знищували живу силу ворога. Влітку 1942 року група була розкрита гестапівцями, юні патріоти – брати Запорожчуки і Чернявські, схоплені фашистами і страчені. Незабаром загинули і всі інші підпільники.

Учні-козаки українського козацтва ДНЗ ВПУ №2 м. Херсона вшановуючи пам’ять партизанів понад 10 років опікуються порядком на могилі юних героїв – братів Запорожчуків Андрія і Анатолія.

Напередодні дня визволення Херсонщини від німецько-фашистських загарбників, 12березня 2021року, учні відвідали могилу загиблих партизанів: прибрали на могилі, біля неї, прибрали сміття та від козацтва ліцею ім. Богдана Хмельницького поклали вінок.

Наприкінці 2020 року невідомі вандали на меморіальному цвинтарі в Херсоні зруйнували близько 20 надгробних пам’ятників братської могили на алеї поховань солдатів Другої світової війни. Учні училища відреставрували зруйновані могили та навели лад біля могил.

Крізь дощі і сніги, крізь роки і лихоліття говорять з нами ті, хто не посміхнеться сьогодні, не зустріне цю весну. Пам’ятаємо про їх героїзм та самопожертву.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1