Предметний тиждень до Дня Енергетика

Наш світ занурений в величезний океан енергії, ми летимо в нескінченному просторі з незбагненною швидкістю. Все навколо обертається, рухається - все енергія. Перед нами грандіозне завдання - знайти способи видобутку цієї енергії. Тоді, витягуючи її з цього невичерпного джерела, людство буде просуватися вперед гігантськими кроками.                                                      

Сучасний розвиток паливно – енергетичного комплексу у глобальному та національному масштабах має відповідати не тільки новим цілям і тенденціям розвитку світової та національних економік країн у ХХІ ст., але й новому характеру загроз економічного, екологічного та соціального характеру.

Сучасні тенденції диджіталізації та інтелектуалізації технологій торкнулися і технологій у електроенергетиці. Незважаючи на те що енергетика – це досить консервативна галузь, останнім часом вона почала активно адаптовувати для застосування сучасні технології. Отже застосування технологій Smart Grid, тобто «розумних мереж». Ці технології поєднують сучасне силове електрообладнання та інформаційні технології, таке поєднання дає можливість здійснювати управління електромережами в режимі «реального часу», динамічно реагуючи на швидкозмінні параметри роботи мережі.

Розвиток енергетичної галузі шляхом впровадження технологій Smart Grid може бути успішно реалізовано за наявності:

-         автоматизації підстанцій;впровадження автоматизованих систем моніторингу і управління електромережами;

-         створення сучасних диспетчерських центрів, їх укрупнення;

-         створення інтелектуального обліку електроенергії.

У цілому , впровадження « розумних мереж» в Україні дозволить значно підвищити надійність електропостачання споживачів, перейти фактично до технології безперервного електропостачання. Також при цьому буде отримано суттєве покращення енергоефективності електромереж за рахунок постійного моніторингу режимів мереж і швидкого реагування на відхилення від оптимальних режимів.

З метою підвищення інтересу серед молоді щодо професій електротехнічного спрямування, обізнаності та культури в питаннях споживання електричної енергії , енергозбереження, привернення уваги учнів, працівників училища до розвитку технологій «розумних мереж

« Smart Grid в Україні та з нагоди святкування Дня Енергетика в Державному навчальному закладі «Вище професійне училище № 2 м. Херсона» з 15.12. по 24.12 2020 року за ініціативи Громадської організації «Криворізька міська асоціація «Партнери», фахової ради професій електротехнічного профілю, Приватного закладу «Центр професійної освіти і навчання» було організовано та проведено предметний тиждень «Смарт – технології в енергетиці України».

Під час проведення предметного тижня в училищі були проведені такі заходи:

- конкурс малюнків «Мій розумний дім» (методист училища Король С.О. викладач Король О.О.);

- конкурс знавців електрики «Ерудит» ( викладач Король О.О.);

- конкурс технічної творчості «Корисні поради від електрика»

( методист училища Король С.О., майстер в/н Панейко С.О.);

- конкурс профорієнтаційного відеоролику «Матеріально – технічна база з підготовки кваліфікованих робітників з професії електромонтер з ремонту електроустаткування» ( методист училища Король С.О., майстер в/н Хмельов В.М.) ;

- лекція «Особливості впровадження технологій Smart Grid в електроенергетичну галузь України» ( викладач Король О.О.)

Учні училища з зацікавленістю брали участь. Проведені вище вказані заходи заслуговують на увагу.

Конкурсні роботи були направлені до   Громадської організації «Криворізька міська асоціація «Партнери». За відео сюжет презентації матеріально – технічної бази з професії електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування наш заклад посів V місце, а в конкурсі малюнків «Намалюй свою мрію: «Мій розумний дім» - І V місце.

Рішенням журі за активну участь у конкурсах наш навчальний заклад отримав подарунки.

1

2

3

4

5

6

7