Для сучасних дітей та підлітків мережа Інтернет — це не просто віртуальна реальність, а повноцінна частина їхнього життя, де вони навчаються, спілкуються, вибудовують відносини та відчувають себе частиною спільноти. Проте саме Інтернет все частіше стає джерелом сучасної небезпеки для дітей, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати дитині здоров’я та майбутнього.

14 02 1

Другий тиждень лютого у ДНЗ «ВПУ №2 м.Херсона» присвячений безпечному Інтернет-простору. 11 лютого 2020 року у світі відзначають День безпечного Інтернету (SaferInternetDay) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Цей день проводиться з метою поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

14 02 4

Завуч з виховної роботи Суворова О.І. підготувала та провела загальноучилищну виховну годину на тему «Інтимне селфі в Інтернеті — жарт чи небезпечний ризик?»

Учні ознайомилися з новими поняттями «секстинг» та «онлайн-грумінг».

14 02 5

14 02 2

Секстинг – це надсилання власних фото/відео інтимного характеру через інтернет. Найчастіше негативний наслідок секстингу — поширення відвертих фотографій за спиною тих, чиє тіло на них зображено. Дослідження Інституту соціології НАН України, проведене 2009 року з ініціативи компанії «Київстар», показало, що більше як 28 % українських дітей, які взяли участь в опитуванні, були готові надіслати свої фотокартки незнайомцям у мережі. Невдалий розрив стосунків, сварка, заздрість, а то й просто підсвідома дитяча жорстокість можуть призвести до того, що світлини, відео чи просто повідомлення інтимного характеру стануть «колективною власністю», причиною булінгу або шантажу.

14 02 3

Переглянули та обговорили відео «Online сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті».

На завершення Олена Ігорівна дала пораду підліткам: перевіряйте все, що ви надсилаєте, все, що ви публікуєте в Інтернеті, за допомогою запитання-тесту «Білборд»: «Чи готовий(а) я побачити цю інформацію/фото на білборді або стінах біля входу в моє училище?»

14 лютого 2020 у межах превентивної роботи до ДНЗ «ВПУ №2 м.Херсона» завітав інспектор з ювенальної превенції Херсонського відділу поліції старший лейтенант поліції Мирончук Артем Олександрович, який розповів про адміністративну та кримінальну відповідальність у випадках кібер-булінгу, поширенню фото еротичного характеру – своїх та іншої особи. Учні дізналися про можливі наслідки здійснення протиправних дій у мережі Інтернет.

14 02 6

14 02 7