13 лютого 2020 року для учнів та педагогів Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 2 м. Херсона майстер виробничого навчання , який здійснює підготовку кваліфікованих робітників з професії електрогазозварник Панейко Сергій Олександрович та учні групи Т -33 підготували та провели позакласний захід професійної направленості за темою «Зварні роботи під водою».

        Підводне зварювання – це метод з’єднання металевих виробів, які знаходяться під водою.

         Зварювальний процес виконується під шаром води, а це досить небезпечна робота так, як зварник повністю знаходиться в струмопровідному середовищі. Організм відчуває перевантаження через тиск рідини. Але завдяки такому методу з’єднання   металевих виробів можливе швидке прокладання трубопроводів для водопостачання селищ або мікрорайону. Зв’язати дві частини міста мостом через річку теж реально завдяки підводному зварюванню.

         З появою об’єктів життєдіяльності людини, які розташовані на водоймах – трубопроводів, мостів, причалів –з׳явилася необхідність їх обслуговування та ремонту. Для ремонту під водою металевого обладнання та конструкцій застосовують процес зварювання - завдяки зварювальної дуги, яка горить середовищі газу. Природа газу може бути різна, і залежить вона від технології та способів підводного зварювання.

         Підводне зварювання може виконуватися двома способами: сухим та мокрим. Для виконання таких робіт залучаються працівники , які пройшли спеціальне навчання та мають допуск.

         Під час заходу було продемонстровано ряд відеофільмів про дослідницькі Європейські проекти, які дають можливість використовувати воду та енергію.

13 02 1

13 02 2

13 02 3