У нашому навчальному закладі контролюють дотримання прав учнів, здійснюють моніторинг ситуації в учнівських колективах та допомагають одразу вирішувати всі наявні конфліктні ситуації, не допускаючи булінгу та жорстокого поводження. Викладач природничих дисциплін Нешпиль Т.О. та група 16 на виховній годині , яка відбулася 11 вересня 2019 р. Організатори виховного заходу роз'яснили учням про негативні наслідки булінгу для всіх його учасників.

image002.gif

Існують наступні форми булінгу:

   Фізичний булінг – штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень тощо.

   Економічний булінг – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інши   особистих речей жертви, вимагання грошей тощо.

   Психологічний булінг – принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміки обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж тощо.

   Кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв (пересилка неоднозначних фото, обзивання по телефону, знімання на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в Інтернет, цькування через соціальні мережі). В жорстоке двадцять перше століття,

В час заздрості, злості і помсти

Пам'ятай, що ти людина,

І не втрачай ні краплі честі.

Коли почуєш грубий сміх,

Жорстокість, низькість – не зламайся;

Ти пам'ятай, що ти людина...

Людиною ж і залишайся!

buling 1

 

buling 2