День Соборності України    

22 січня 2019 року Україна святкує 100-річчя об’єднання своїх східних та західних земель. Цю дату прийнято називати Днем Соборності України — святом, що відзначається щороку в день проголошення Акту воз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. 
    Чередниченко С.Я. та група Т-6 розповіли нам про буремні події на шляху здобуття цілісності України. 
Доброю традицією у святкуванні Дня Соборності та Свободи України, є живий ланцюг, в якому проявляється єдність Українського народу. Ця акція стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Херсон долучається до цієї акції, утворюючи живий ланцюг на мосту через Дніпро.
    В цій акції, «Ланцюг єдності», щороку беруть участь учні нашого училища. 
    На чолі із курінним Геннадієм Божонком козаки козацького ліцею ім. Б.Хмельницького, відвідують урочистості та покладають квіти до погруддя Т.Г. Шевченку у Шевченківському сквері з нагоди Дня Соборності України
    Майже десять років тому, в цей день, 22 січня 2010 року у День Злуки, на території нашого училища був офіційно відкритий пам’ятник Українському Гетьману Богдану Хмельницькому, на честь якого названо наш козацький ліцей. 
    Учні та педколектив вшанували пам'ять солдат, котрі загинули у нинішній війні... війні за свободу та територіальну цілісність нашої держави хвилиною мовчання.
    Світлана Яківна закликала бути свідомим того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багату, вільну й демократичну Україну, якою пишатимуться наші нащадки!