Відкриття навчально-практичних центрів

««Śnieżka» та «VIDARON»

у державному навчальному закладі

«Вище професійне училище №2 м.Херсона»

 

Сьогодні підвищення рівня професійної освіти в Україні є вкрай важливим аспектом у доктрині підготовки кваліфікованих робітничих кадрів в нашій державі. Тому цьому питанню приділяється посилена увага з боку Міністерства освіти і науки України. Адже навчальний процес у закладах професійної освіти має бути орієнтований на реальні потреби ринку праці.

Сучасна система професійної освіти має сприяти всебічному розвитку молодих фахівців і водночас навчальні програми та виробнича практика професійних освітніх закладів мають базуватися на впровадженні й освоєнні учнями новітніх технологій та матеріалів. У нинішніх реаліях зміст професійної освіти повинен набути нового якісного рівня. Нові методи навчання, наповнення навчального контенту інноваційними технологіями дозволять навчальним професійним закладам здобути довіру і прихильність абітурієнтів. Задля цього нині навчальні установи активно налагоджують співпрацю із вітчизняними та міжнародними підприємствами, які є ключовими носіями передових технологій. Таке співробітництво триває в рамках державно-приватного партнерства і дає змогу виробникам ділитися з майстрами, учнями професійних навчальних закладів досвідом і знаннями щодо застосування матеріалів на основі інновацій. А це, своєю чергою, забезпечуватиме високий рівень підготовки висококваліфікованих робітників.

Впродовж чотирьох років ТОВ «Снєжка-Україна», відомий виробник лакофарбових матеріалів в Україні, співпрацює із навчальними закладами професійної освіти будівельного спрямування. Компанія за підтримки Міністерства освіти і науки України, з яким у листопаді 2016 року підписала Меморандум про співпрацю, відкриває навчально-практичні центри в усіх регіонах України, зокрема для підготовки малярів створює НПЦ «Śnieżka», для навчання столярів – НПЦ «VIDARON», для фахівців за професією «Монтажник систем утеплення будівель» – НПЦ «FOVEO TECH». Відповідно у професійних навчальних закладах, де функціонують такі навчальні осередки від виробника, в освітню програму упроваджено вивчення та практичне застосування сучасних лакофарбових матеріалів, які виготовляє Група компаній «Śnieżka» на основі інновацій. Навчальним планом передбачено, що спеціалісти компанії «Снєжка-Україна» також кілька разів у рік проводитимуть семінари й майстер-класи для викладачів виробничого навчання й учнів. Варто зазначити, що після ґрунтовного засвоєння матеріалу з використання сучасних виробів у будівельній та деревообробній галузях, виробник видаватиме слухачам навчальної програми відповідні сертифікати.

11 травня 2018 року компанія «Снєжка-Україна» відкрила навчально-практичні центри «Śnieżka» та «VIDARON» у державному навчальному закладі «Вище професійне училище №2 м. Херсона». Кожен центр за відповідним професійним напрямом обладнаний класом теоретичної підготовки та виробничою майстернею. Тож учням створені усі умови для повноцінного опанування теоретичних знань та здобуття практичних умінь й вдосконалення професійних навиків. Під час урочистої церемонії генеральний директор ТзОВ «Снєжка-Україна» Марек Павлусь, зокрема сказав: «Сподіваюся, що навчально-практичні центри «Śnieżka» та «VIDARON» стануть ефективними осередками для учнів Вищого професійного училища №2 у Херсоні, які відтепер опановуватимуть навчальний матеріал за допомогою сучасних лакофарбових виробів з інноваційними технологіями та матимуть змогу перейняти найкращу практику і європейський досвід».

У святкових заходах з нагоди відкриття навчально-практичних центрів до Вищого професійного училища №2 м. Херсона прибуло чимало гостей, зокрема, представники Міністерства освіти і науки України, Херсонської обласної адміністрації, керівники навчальних закладів професійної освіти з різних областей України. Усі присутні мали змогу оцінити потенціал й можливості новостворених центрів під час огляду їх матеріально-технічної бази. Водночас учні училища демонстрували набуті навики щодо нанесення лакофарбових матеріалів на поверхні. Адже у закладах професійної освіти практичні відпрацювання вихованців відіграють надзвичайно важливу роль у   підготовці конкурентоздатних робітників будівельної та деревообробної галузей.

            Тож професійна освіта України має розвиватися, орієнтуючись на сучасні виклики ринку праці, та залучати різноманітні форми тісної взаємодії із роботодавцями й соціальними партнерами.

Śnieżka 1

Śnieżka 1

Śnieżka 1

Śnieżka 1

Śnieżka 1

Śnieżka 1

Śnieżka 1

Śnieżka 1