«Спорт виховує тоді, коли він є улюбленим

заняттям кожного».

(В.О.Сухомлинський)

 

Хто з вас, юні друзі, цікавиться історією фізичної культури та спорту, той, напевне, знає, що про досконалість свого фізичного стану люди почали дбати ще на межі палеоліту і неоліту. Про це переконливо свідчать написи та малюнки, виявлені на стінах печер. Пізніше кам'яні плити, глиняні таблички, папіруси етрусків, ацтеків, ассірійців, єгиптян розповіли вже про певну систему фізичного гарту. Однак лише за часів Стародавньої Греції, де наука, освіта, культура, мистецтво та філософія набули найвищого розквіту, фізичне виховання було проголошене основою життя і доведене до рівня культу.

Саме звідти пішли такі слова, як олімпіада, стадіон, атлет, гімнастика тощо.

Як переказують легенди, ці змагання греки запозичили від самих богів, життя яких було сповнене війнами, суперечками, подвигами. З легенд та міфів ми знаємо про існування могутніх Зевса, Посейдона, Плутона, Аполлона, Артеміди, Гермеса, Діоніса та інших богів. Захоплюють і вражають героїчні вчинки їхніх дітей – Геракла, Прометея, Персея, Пелопа, Паріса, Ахілла та інших міфічних для, нас персонажів. Саме боги, як переконують легенди, поклали початок Олімпійським іграм. Перші змагання нібито влаштував сам Зевс Громовержець на честь своєї перемоги над батьком Кроном, який поїдав своїх власних дітей, аби ті не заволоділи його троном.

Однак учені датою проведення перших Олімпійських ігор обрали 776 рік до н. е. Переконав усіх елідський математик та філософ Гіпій, який жив у V віці до н. е. Він прочитав на мармуровій дошці ім'я першого олімпійського чемпіона. Це був звичайний кухар Коройб, переможець змагань з бігу. До речі, через фонетичні особливості мови різних народів та різні підходи до тлумачення знаків на камені ім'я елідського кухаря вимовляється та пишеться по-різному. Незмінним лишається лише корінь слова "кор”.

Саме з 776 року до н. е. Гіппій склав список усіх переможців Олімпіад, що відбулися за два століття до нього. Зрозуміло, що в цих списках багато білих плям. Це підтверджує випадок з ім'ям першого чемпіону.

Тому Гіппій наполягає, що Ігри, на яких переміг Коройб, були лише 27-ми. Так зазначено на камені. З них починається літопис Олімпіад, оскільки відсутні відомості про переможців та програми попередніх змагань. Погодимося з цим і ми.

Пізніше, у IV віці до н. е., списки переможців, складені Гіппієм, перевірив та доповнив великий Аристотель.

На перших Олімпіадах спортсмени вели боротьбу з бігу на один стадій (звідси – стадіон). Не у всіх місцях стадії були однакові. Найбільший дорівнював 192,27 метра і практикувався саме в Олімпії. Допускають, що він дорівнював 600 ступеням Зевса і був відміряний самим Гераклом.

        Для відзначення героїв змагань існувало багато почестей. На їхню честь встановлювали скульптури, складали вірші, виконували пісні.

Олімпійський тиждень у ДНЗ «ВПУ № 2 м.Херсона»

Мета: пропаганда здорового та активного способу життя, поширення ідей олімпізму, спортивної етики серед учнівської молоді.Виховання спортивної молоді на олімпійських ідеалах та принципах ,з метою активізації ролі і значення фізичної культури у виховному процесі училища.

Метою заходу є:

ü збагачення знань учнів про олімпійські види спорту та історію Олімпійських ігор;

ü розуміння та сповідування учнями фундаментальних олімпійських принципів і ідеалів, ідей олімпізму ,правил спортивної етики та чесної гри;

ü формування свідомого ставлення до занять спортом;

ü плекання у учнівської молоді позитивних і вольових рис характеру:цілеспрямованості,наполегливості,терпеливості,працелюбства

,впевненості в собі,рішучості,сили волі та сили духу,психології переможця;

ü патріотичне,моральне та громадське виховання учнівської молоді,на позитивних прикладах українського і світового спорту,формування мотивації до здорового способу життя.

Відповідно до листа Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України від 01.08 2016року № 563 « Про організацію та проведення Дня фізичної культури та спорту та Всеукраїнського Олімпійського уроку ,Олімпійського тижня у 2016 році» та на виконання Указу Президента України від 29 червня 1994 року N 340/94 « Про День фізкультури і спорту» та з метою пропаганди здорового способу життя,поширення ідей олімпізму , розвитку олімпійського руху в Україні. В нашому навчальному закладі був проведений Олімпійський тиждень.

На початку тижня було проведено презентаційну лінійку до Олімпійського тижня,де було зачитано графік відповідних заходів. Протягом тижня учні навчальних груп 11,17,21,27,37,47,Т-3,Т-5,Т-6,Т-23,Т-26, Т-27,Т-29,Т-46,Т-39.Т-10,Т-20 взяли участь у конкурсі настінних газет на спортивну тематику.

 
Газета групи Т-36

 

Газета групи Т-6

 

 Газета групи Т-29

                                                                            

          У середу 07.09.16 у актовій залі була проведена виховна година на тему:

«Фізична культура в житті учня» на якій присутні були усі групи училища.

 

 

 

 Учні були ознайомлені зі спортивним життям училища, виступом збірної команди на Обласній Спартакіаді, розкладом спортивних секцій, складом кафедри та з правилами техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.

 

 

Щоранку з учнями, що проживають у гуртожитку проводиться ранкова гімнастика.

 

       У четвер 08.09 16 в актовій залі була проведена виховна година на тему «Стан фізичного виховання у нашому навчальному закладі та фізична вікторина» .

 


 

Учням був показаний фільм про спортивне життя в училищі ( який зайняв ІІІ місце на Україні ) та була поведена вікторина на спортивну тематику, переможці вікторини отримали від учнів Т-39 маленькі призи.

    

    

Також у четвер на стадіоні училища була проведена товариська зустріч з футболу між учнями та викладачами,майстрами в/н, рахунок зустрічі 5:3 на користь учнів.

 

 

З метою ефективного проведення тижня будо складено план заходів ,який ґрунтується на різноманітті видів та форм роботи .