ІНФОРМАЦІЯ

щодо проведення тижня національно-патріотичного виховання

у державному навчальному закладі

«Вище професійне училище №2 м. Херсона»

 

        На виконання Указів Президента України від 12 червня 2015 року №334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 13 жовтня 2015 року №580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», на виконання наказу управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації від 28.09.2016 року №263 «Про проведення тижня національно-патріотичного виховання дітей та молоді в навчальних закладах Херсонської області»,та з метою реалізації Заходів обласної комплексної програми з національно-патріотичного виховання «Дитина-громадянин-патріот Батьківщини» на 2016-2021 роки, забезпечення у дітей та молоді розвинутої патріотичної свідомості і відповідальності, почуття вірності, любові до Батьківщини Державний навчальний заклад «Вище професійне училище № 2 м. Херсона» на Ваш лист повідомляє, що в училищі з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, для піднесення бойового подвигу було проведено та заплановано цикл заходів.                           

 • З 03.10 по 13.10. 2016 року з учнями І курсу по групам проведена інформаційно-просвітницька робота, присвячена історії козацтва та створенню козацького ліцею ім.. Б. Хмельницького на базі училища.
  • Протягом тижня з 10.10.2016 р. по 17.10.2016 р. в училищній бібліотеці були оновлені матеріали експозиції, друкованої продукції, фото. На ній представлені розділи «Сила нескорених», «Герої не вмирають», «Вони захищають Україну».
  • 05-06.10, 12.10. 2016 року відбулися загальноучилищні заходи з переглядом документальних фільмів, присвячені козацтву, сучасним героям, відзначенню Дню захисника України та Дню Українського козацтва.
  • 08 жовтня 2016 року делегація учнів училища взяли участь у фестивалі «Степ і воля – козацька доля», присвяченому Дню козацтва та Дню захисника України, та з нагоди святкування Дня села Благодатне, Скадовського району. Учні, які виступали на фестивалі «Степ і воля – козацька доля» отримали Подяку.
  • 12 жовтня 2016 року команда ДНЗ «ВПУ №2 м. Херсона» взяла участь у фізкультурно-патріотичній спортивній грі для учнів ПТНЗ «Козацька наснага» і посіли загальне ІІ місце.
  • Учні груп 21 та Т-10 були глядачами на фіналі обласної патріотичної акції «Герої ХХІ століття», яка проходила 12 жовтня 2016 року на базі Обласного палацу молоді.
  • 13 жовтня 2016 року троє учнів-козаків училища разом з майстром в/н взяли участь у святковому заході Херсонського дитячого садка №5 з нагоди святкування Дня захисника України та Дня Українського козацтва. Разом з дітлахами учні приймали участь у змаганнях.
  • У гуртожитку пройшли години спілкування з мешканцями про історію козацтва, бесіди на теми «Сучасні герої», «Козацтво сьогодення».
  • 13 жовтня 2016 року у навчальному закладі пройшла загально-училищна виховна година – «урок мужності» для учнів «Козацтво сьогодення. Міфи та реалії», на яку було запрошено учасника АТО Дмитришина Андрія Васильовича, військового 3056 військової частини, який брав участь у боях біля села Широкіне Донецької області. Також на заході був присутній майстер в/н Кузьменко Ілля Веніамінович, який теж проходив службу у зоні АТО.
  • 13 жовтня 2016 у ВПУ№2 відбулося загальноучилищне свято до Дня захисника України, Дня козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Вже протягом багатьох років в училище живе і діє козацький ліцей                   ім. Богдана Хмельницького при громадській організації «Українське козацтво», тому ці свята для нас стали вже традиційними. На святі були присутні представники Українського козацтва Тимофеєнко Юрій В’ячеславович, суддя Херсонського коша, полковник Українського козацтва, Ракул Віктор Олександрович, суддя Дніпровського куреня, осавул Українського козацтва, Кущенко Валерій Васильович, отаман єгерського куреню, Косець Володимир Дмитрович, отаман Херсонського полку Українського козацтва, священик Олександр, настоятель Храму на честь Св. Інокентія Херсоонського, яки прочитав молитву та благословив учнівський та педагогічний колективи. У рамках заходу відбулася традиційна посвята учнів в козаки (новоприйнятого контингенту – 110 дітей), За активну роботу з молодими козаками-учнями окремим офіцерам козакам було присвоєно чергове офіцерське звання та звання вістуна кращим козакам куреня імені Богдана Хмельницького. Також було приготовано святковий козацький куліш, яким пригощали усіх учнів та гостей заходу.

 • 14 жовтня 2016 року запланована поїздка до Дня захисника України та Дня Українського козацтва до історико-культурної пам’ятки «Олешківська Січ» та участь 40 учнів-козаків у святковій ході.

 

Директор ДНЗ «ВПУ № 2 м.Херсона»                                                                О.Ф.Супрун