ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ № 2 М. ХЕРСОНА»

 

 ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ

ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

 

Розробив

Керівник фізичного виховання

Ю.Ю. Білик

 

 

Херсон-2020

 

Вступ

 

ОЛІМПІЙСЬКА КЛЯТВА СПОРТСМЕНІВ

 "Від імені усіх спортсменів, я обіцяю, що ми будемо приймати участь у цих Олімпійських іграх, поважаючи і дотримуючись правил, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі, на славу спорту і в ім'я честі своїх команд".

 

“  Фізична культура” складний термін включає в себе два поняття “культура” плюс “тілесність”. Слово “культура” з грецької мови означає вирощування, обробіток і стосувалося, в основному, землеробських робіт. З часом поняття розширюється. На сьогодні це сукупність матеріальних і духовних цінностей, які виробило людство у ході свого розвитку. Це історично визначений рівень розвитку суспільства, творчих сил і здібностей людини у їх взаємовідносинах, а також у матеріальних та духовних цінностях, що створюються ними. Отже, фізична культура – це частина загальної культури людства, історія та досвід, що накопичило суспільство в галузі виховання свого тіла, це вироблені людством у процесі свого розвитку духовні та матеріальні цінності у сфері оздоровлення засобами фізичних вправ та розвитку фізичних якостей. Або, фізична культура – частина загальної культури суспільства, одна із сфер соціальної діяльності, спрямована на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних здібностей людини. Поняття “фізична культура” з’явилося відносно недавно, в кінці ХVІІІ-на початку ХІХ століть, у слов’янських народів, до сьогодні використовується лише у слов’янських країнах. В інших країнах оперують лише поняттями “фізичне виховання” та “спорт”. Фізичне виховання – органічна частина загального виховання; соціальнопедагогічний процес, спрямований на зміцнення здоров’я, гармонійний розвиток форм і функцій організму людини. Поняття “спорт” з’явилося недавно, у кінці ХІХ століття. Походить від французького “desportale” і спочатку означало “гра”, “розвага”, “марна витрата часу на дозвіллі”. На сьогодні “спорт” має більш вузьке значення. Його системоутворюючим фактором є змагання. Спорт – складова частина фізичної культури, засіб і метод фізичного виховання, система організації, підготовки та проведення змагань із різних комплексів фізичних вправ.

   Олімпійський рух спирається на концепцію олімпізму – це величезний соціальний рух сучасної епохи, що охоплює світове співтовариство в дусі взаємного визнання і співробітництва, чесної та відкритої конкуренції, де вище за все стоїть людська особистість, її здібності та досягнення без дискримінації за расовими, національними, політичними та економічними ознаками.

 

Олімпійські символи — атрибути Олімпійських ігор, які використовуються Міжнародним олімпійським комітетом для просування ідеї Олімпійського руху в усьому світі. До олімпійських символів відносяться прапор (кільця), гімн, клятва, гасло, медалі, вогонь, лаврова гілка, салют, талісмани, емблема.

 image002

Олімпійський девіз — Citius, Altius, Fortius, що в перекладі з латинської означає «Швидше, вище, сильніше». Він був придуманий французьким священиком Анрі Дідона, запропонований П'єром де Кубертеном при створенні Міжнародного олімпійського комітету в 1894 році і представлений на Олімпійських іграх 1924 року в Парижі.

Існує девіз «Головне — не перемога, а участь», авторство приписується де Кубертену. На ділі ця фраза пов'язана з трагедією бігуна ПіетріДорандо, який був дискваліфікований в бігу на марафонську дистанцію (Лондон, 1908) через надану йому сторонню допомогу на фініші. Допомогу, яку він не просив. На другий день відбулася урочиста церемонія вручення призів. Один з членів королівської сім'ї запросив італійця до п'єдесталу і вручив йому золотий кубок за видатне спортивне досягнення. У цей день пенсильванский єпископ виголосив з амвона собору святого Петра наступні слова: «На Олімпіаді головне не перемога, а участь». На думку письменників Ласло Куна і В. Столбова, участь — в сенсі співпереживання спортсмену, який боровся з останніх сил, але не зміг перемогти.

 

ЗВІТ

«Олімпійського тижня»

«Якщо з першого разу не вийшло - парашутний спорт не для вас»
 

   Відповідно до листа Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України від 04.09 2020року № 198 « Про організацію та проведення Дня фізичної культури та спорту та Всеукраїнського Олімпійського уроку ,Олімпійського тижня у 2017 році» та  на виконання Указу Президента України від 29 червня 1994 року N 340/94 « Про День  фізкультури  і спорту»  та з метою пропаганди здорового способу життя,поширення ідей олімпізму , розвитку олімпійського руху в Україні. В нашому навчальному закладі був проведений Олімпійський тиждень.

   На початку тижня  було проведено презентаційну лінійку  до Олімпійського тижня,де було зачитано графік  відповідних заходів.

  10.09.20 на стадіоні відбулося спортивне свято ,участь в якому взяли  здобувачі освіти з 16 навчальних груп,програма складалася:

- конкурс 3-х очкових ;

-конкурс штрафних кидків;

-підтягування;

-штовхання гирі;

- подолання смуги перешкод.

 image003

Штовхання гирі- І місце учень групи 25 Косенко Павло (58разів)

image004

image005

 Найкращий результат з підтягування показав учень групи Т-23 Мунтян Маріан (28разів)

 image006

image007

   Рекорд училища з подолання смуги перешкод поставив учень групи МС-2 СоценкоРостилав (1,06,8)

 

   У середу 09.09.20  було проведено фізкультхфилинкиз усіма здобувачами освіти.

 image008

image009

   У п’ятницю було проведено конкурс настінних листівок на спортивну тематику

 image010

image012

image013

image014

   Мета: пропаганда здорового та активного  способу життя, поширення ідей олімпізму, спортивної етики серед учнівської молоді.Виховання спортивної молоді на олімпійських ідеалах та принципах ,з метою активізації  ролі  і значення фізичної культури у виховному процесі училища.

   Метою заходу є:

  • збагачення знань учнів  про олімпійські види спорту та історію Олімпійських ігор;
  • розуміння та сповідування учнями фундаментальних  олімпійських принципів і ідеалів, ідей олімпізму ,правил спортивної етики  та чесної гри;
  • формування свідомого ставлення до занять спортом;
  • плекання у учнівської молоді позитивних і вольових рис характеру:цілеспрямованості,наполегливості,терпеливості,працелюбства,впевненості в собі,рішучості,сили воліта сили духу,психології переможця;
  • патріотичне,моральне та громадське виховання учнівської молоді,на позитивних прикладах українського і світового спорту,формування мотивації  до здорового способу життя.

З метою ефективного проведення тижня будо складено план заходів ,який ґрунтується  на різноманітті видів  та форм роботи .

План заходів до Олімпійського  тижня

 З 07.09.20 по 11.09.20

 

№ з/п

Назва заходу

Дата проведення

Місце проведення

1

Спортивне свято для учні гуртожитку,присвячений Олімпійському Дню

10.09.20

Стадіон ДНЗ «ВПУ№2 м.Херсона»

2

Товариська зустріч з  баскетболу 3х3  між викладачами та учнями

10.09.20

Стадіон ДНЗ «ВПУ№2 м.Херсона»

3

Фізкультхфилинки з усіма учнями училища

09.09.20

Навчальний корпус

ДНЗ «ВПУ№2 м.Херсона»

4

Конкурс настінних листівок

11.09.20

Навчальний корпус

ДНЗ «ВПУ№2 м.Херсона»

 

 

 

image015